Poszukiwania silnego symbolu

Logo

Koszulkowo

Nowe oblicze

Głównym zadaniem, które zostało przed nami postawione było stworzenie mocnego i wyrazistego symbolu oddającego żywy charakter marki. Zależało nam na opracowaniu sygnetu, które może funkcjonować niezależnie od typografii i wersji kolorystycznej.

Inspiracja

Chcieliśmy przemycić skojarzenia z główną działalnością marki, ale wykorzystać je w sposób mniej dosłowny. Symbol koszulki sam w sobie jest motywem ogranym, ale uznaliśmy, że próba jego bardziej abstrakcyjnego ujęcia i połączenia znaczeniowo z innym kształtem pozwoli osiągnąć kompromis pomiędzy powiązaniem z działalnością marki, a zachowaniem elastyczności, uniwersalności i unikalności.

Wersja podstawowa

W wersji podstawowej, symbol zamknięty jest w kółku oraz delikatnie pochylony.

Typografia

Jednym z założeń nowego logo jest możliwość rozdzielenia symbolu od typografii. Nazwa marki podzielona została na trzy wiersze i zamknięta w nieregularnym kształcie.

Efekt nadruku

Opcjonalnie sygnet uzupełniony jest o delikatne zabrudzenia nawiązujące do procesu nadruku, farby.

Przed i po

Nowa logo jest nie tylko bardziej wyraziste i charakterystyczne od wersji poprzedniej, ale też nadaj marce bardziej profesjonalnego charakteru.

Dynamiczna marka

Logo sprawdzi się zarówno w bardziej stonowanej identyfikacji, jak i przy odważniejszych koncepcjach. Sygnet i typografia mogą funkcjonować osobno tworząc wzory lub funkcjonować jako centralny punkt. Dzięki sile i prostocie znak sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Nowa identyfikacja wizualna wzniosła nasza markę o kilka poziomów wyżej.

Michał Górecki, właściciel Koszulkowo.com

Zakres prac

Projekt logo

Tworzymy różnicę - teraz.

Napisz do nas