Nordycka prostota

Branding marki

Moderne Uterom

Minimalizm, moc, natura

Moderne Uterom to norweska firma oferująca usługi budowlane w zakresie architektury krajobrazu. Tworząc wizerunek marki zmierzyliśmy się z nieprostym zadaniem połączenia skandynawskiego, minimalistycznego stylu z elementami przedstawiającymi siłę i moc z jednej strony oraz naturę i spokój z drugiej.

Spokojna twarz marki

Stworzenie logo dla marki Moderne Uterom poprzedzone było wieloma poszukiwaniami idealnej formy znaku. Różnorodność wypróbowanych koncepcji zaprowadziła nas do zaprojektowania unikalnego symbolu, który stał się twarzą marki. Logo jest uosobieniem skandynawskiej surowości i prostoty, a także nosi w sobie organiczny pierwiastek, który przypomina o działalności firmy, jaką jest tworzenie architektury krajobrazu. Połączenie nieregularnej linii tła z geometryczną, wykreślaną kreską dało ciekawy efekt wizualny, który wyróżnia markę na tle konkurencji.

Księga Znaku

Logo zostało skodyfikowane i opisane w Księdze Znaku.

Zestaw ikon

Elementem dopełniającym identyfikację jest zestaw ikon oraz linearna ilustracja, które przełamują minimalizm i ascetyczność marki. Widoczna centryczność konstrukcji ikon nawiązuje do kształtu logo, a niedokończona linia dodaje dynamizmu.

Detale oddające charakter

Istotną składową wizerunku Moderne Uterom jest zastosowanie papieru Keaykolour Original Sombre Grey, który swoją szorstkością współgra z surowym i męskim charakterem marki, a jego koloryt i gramatura stanowi idealne odzwierciedlenie ziemistości gruntu, który jest nieodzowną częścią pracy pracowników Moderne Uterom

Linearność

Linie nawiązujące do ukształtowania terenu są głównym elementem materiałów drukowanych.

Dbałość o spójność

Dbałość o spójny wizerunek marki przejawia się w całościowym podejściu do brandingu. Stworzona identyfikacja została przeniesiona na różnorodne nośniki, w tym takie jak ubiór pracowników.

Strona internetowa

W ramach współpracy byliśmy również odpowiedzialni za przygotowanie serwisu firmowego dla marki bogatego w animacja oraz elementy video. Głównym nacisk przy tworzeniu strony został skoncentrowany na porftolio firmy. Stronę można zobaczyć pod adresem www.moderneuterom.no

Zakres prac

Logo
Identyfikacja wizualna
Analiza UX
Makiety strony
Projekt graficzny strony
Wdrożenie strony

Tworzymy różnicę – teraz.

Napisz do nas